poprzedni projekt powrót do kategorii

informacje o projekcie

strona główna

 / projekty

 / meble & product design

 / Meble dla banku

 • Nazwa projektu: Wielofunkcyjny mebel dlapotrzeb mini-oddziału Banku Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.)
 • Lokalizacja: Prototyp do zastosowania w dowolnej lokalizacji
 • Projekt: 2011 r.
 • Szacunkowy koszt inwestycji: 50 000 zł /Kiosk wolnostojący 115 000 zł/
 • Powierzchnia: 40 m2
 • Topologia prac: wielobranżowa
 • Etapy: Koncepcja
 • Klient: Bank Ochrony Środowiska SA.
 • Opis projektu:
  Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji kreatywnej mini-oddziału BOŚ Banku możliwego do zastosowania w wielorakich lokalizacjach.
  Pomysł zrodził się i bazuje na nowej szacie graficznej logo Banku. Design proponuje przestrzenną i trójwymiarową interpretację formy i przekazu zawartego w tym logotypie.
  Wielofunkcyjną trójwymiarową formę tworzą dwa przeplatające się pierścienie, rozpoczynające się na suficie jako podstawa pod oświetlenie, po czym stają się meblami: biurkami i sofą, a następnie zostają przeniesione na podłogę i tworzą jej część, swą formą zapraszając do wejścia do środka. Forma sufitu “przebija przestrzeń” i staje się również zadaszeniem nad częścią zewnętrza. Język wielofunkcyjnej formy stanowi podstawę do wyrażenia solidności , stabilności a jednocześnie nowoczesności, postępu techniki i technologii, wielorakości funkcji i dynamiki w jednym architektonicznym tworze, tak jak bank, którego jest wizytówką oferuje różnorodność usług i cech w jednym.
  Oferujemy prototyp, który może być produkowany masowo , poprzez podział na parametryczne moduły jest łatwy do odtworzenia, zbudowania jak i też do rozebrania. Posiada możliwość masowego wdrożenia. Mini oddział może stać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, jako część większej struktury lub samodzielna budowla.
  Konstrukcja obłych, organicznych kształtów wykorzystanych w projekcie wnętrza banku opiera się na szkieletach wyciętych ze sklejki na wielkoformatowych frezarkach CNC.
  Pokrycie szkieletu jest wykonane z dwóch typów materiałów. W miejscach gdzie geometria jest zakrzywiona w dwóch kierunkach, wykorzystany jest materiał Corian lub Staron – nadający się do obróbki termicznej i gięcia już w temperaturach nieco powyżej 120st.C, w miejscach, gdzie geometria jest pojedynczo zakrzywiona lub płaska wykorzystuje się płyty ze sklejki formowane za pomocą gięcia i kilkuwarstwowego klejenia, a następnie malowania. Oprócz elementów szkieletu oraz poszycia użyte zostaną kątowe łączniki metalowe oraz wkręty do drewna. Miejsca ich montażu będą odpowiednio zaznaczone na każdym elemencie i są sprzężone z całym projektem.
  Głównym elementem procesu projektowego oraz wykonawczego jest wykorzystanie najnowszych technologii modelowania 3D oraz projektowania parametrycznego dzięki czemu można obniżyć znacznie koszty i mieć pewność, że każdy element będzie idealnie pasował do innych a proces montażu przebiegnie szybko i sprawnie. Każdy element ma swój unikatowy numer i orientację, oznaczoną specjalnym kodem. Nad przebiegiem montażu czuwa specjalnie do tego celu stworzony program komputerowy. Formy użyte do termoformowania są przystosowane do wielokrotnego użycia bez dodatkowych kosztów. Koszt stanowi wyprodukowanie pierwowzoru, z którego będą masowo produkowane wielokrotności tego elementu.
  Projekt wykonany przy współpracy z Przemysławem Jaworskim - Konsultant w zakresie projektowania parametrycznego.