powrót do kategorii następny projekt

informacje o projekcie

strona główna

 / projekty

 / obiekty handlowe

 / Kompleks biurowo-hotelowy w Warszawie

 • Nazwa projektu: Koncepcja kompleksu centrum biurowo-biznesowego z garażem podziemnym
 • Lokalizacja: ul. Wilanowska 372, Warszawa, Polska
 • Projekt: 2011 r.
 • Powierzchnia: 48 000 m2 / MP: 1.3 ha
 • Etapy: Koncepcja
 • Klient: DIPSERVICE w Warszawie S.A.
 • Opis projektu:
  Projekt koncepcyjny dla potrzeb wewnętrznego konkursu zakładał zaprojektowanie kompleksu biznesowego składającego się z budynku hotelowego (14 000 m2), budynku biurowego (17000 m2), dwupoziomowego garażu podziemnego na 450 miejsc (17000 m2) oraz wspólnego placu wewnętrznego.
  Hotel biznesowy o standardzie 4* z 175 pokojami oraz centrum konferencyjnym wraz z salą bankietową o powierzchni 800 m2, foyer, restauracjami dla gości i centrum fitness posiada przeszklone atrium doświetlające wnętrze budynku.
  Budynek biurowy to budynek klasy B+ o podwyższonym standardziew systemie open space daje możliwość aranżacji wnętrz wg wymagań klienta.
  W parterze hotelu i biurowcaod strony Alei Wilanowskiej znajdują się powierzchnie komercyjne.
  Zespół budynków kompozycyjnie zamyka się od otoczenia schodzącymi do wewnątrz tarasami zwróconymi w stronę południową, które tworzą niezależną zieloną przystań, aby uchwycić jak najwięcej światła i czerpać pasywną energię słoneczną. Zaizolowana akustycznie „zielona oaza” daje możliwość odpoczynku i kontaktu z naturą, jest odgrodzeniem od ruchliwej ulicyi sąsiedztwa wysokich budynków zurbanizowanego Służewca Przemysłowego.
  Zaprojektowany kompleks budynków jest przykładem architektury zwróconej w stronę człowieka i natury, budynkiem zrównoważonym, ekologicznym i energooszczędnym akcentem w zurbanizowanej strukturze… nowymi tarasami Warszawy, tym razem - zielonymi.