poprzedni projekt powrót do kategorii

informacje o projekcie

strona główna

 / projekty

 / wnętrza&wystawy

 / Prototyp oddziału banku

 • Nazwa projektu: Opracowanie koncepcji kreatywnej mini-oddziału Banku Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.)
 • Lokalizacja: Prototyp do zastosowania w dowolnej lokalizacji
 • Projekt: 2011 r.
 • Szacunkowy koszt inwestycji: 50 000 zł /Kiosk wolnostojący 115 000 zł/
 • Powierzchnia: 40 m2
 • Topologia prac: wielobranżowa
 • Etapy: Koncepcja
 • Klient: Bank Ochrony Środowiska SA.
 • Opis projektu:
  Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji kreatywnej mini-oddziału możliwej do wykorzystania w projekcie modelowym nowego mini-oddziału BOŚ Banku w wielorakich lokalizacjach. Mini oddział może stać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, jako część większej struktury lub samodzielna budowla.
  Design nowego prototypu oddziału Banku bazuje na pomyśle stworzenia nowego progresywnego i zrównoważonego (sustainable) image’u dla firmy, który będzie oferował solidnośći wydajność, postęp techniki itechnologii Banku XXI wieku, a jednocześnie będzie atrakcyjny, zaintryguje oraz wzbudzi ciekawość u obecnych i przyszłych klientów przez wielorakość funkcji i dynamiki w jednym architektonicznym tworze. Tak jak bank, którego jest wizytówką oferuje różnorodność usług w jednym.
  Pomysł bazuje na nowej szacie graficznej logo Banku. Design proponuje przestrzenną i trójwymiarową interpretację formy i przekazu zawartego w tym logotypie. Wielofunkcyjny element, który jest meblem, podłogą, sufitem i zadaszeniem nad częścią zewnętrzną jednocześnie.
  Oferujemy prototyp, który ma możliwość masowego wdrożeniaa poprzez podziały na parametryczne moduły jest łatwy do zbudowania jak i też do rozebrania. Głównym elementem procesu projektowego oraz wykonawczego jest wykorzystanie najnowszych technologii modelowania 3D oraz projektowania parametrycznego, dzięki czemu można obniżyć znacznie koszty i mieć pewność, że każdy element będzie idealnie pasował do innych a proces montażu przebiegnie szybko i sprawnie. Znaczny koszt stanowi tylko wyprodukowanie pierwowzoru, z którego będą masowo produkowane wielokrotności tego elementu współpracy z Przemysławem Jaworskim - Konsultantw zakresie projektowania parametrycznego.